okey☪ Www.KoLayOkey.Com & Www.KoLayOkey.Net & Hoş GeLdiniz.☪

Canlı Okey Oyna

Canlı Okey Oyna

Taş oyunlarının en eğlenceli en sevileni olan Okey oyna manin parçası olmanız için aradığınız tüm özellikler sitemizde bulunmaktadır.

Kullanıcıların istedikleri her yerde Okey oyununu doyasıya oynamaları amacıyla teknik donanım sağlanmaktadır.

Kullanıcıların oyunlarını yarıda kalmayacak şekilde düzenlemeler yaparak uygulamalar sağlanmaktadır.

Okey tutkunu olan herkesin tam rekabet içinde keyifle oyunlar oynaması amacıyla kaliteli kullanım alanları oluşturulmaktadır.

Sitemizde düz okey, çanak Okey, 101 okey, klasik Okey gibi çeşitli okey oyunları bulunmaktadır. Bu oyunları isterseniz tek isterseniz eşli olarak dilediğiniz kadar ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

En iyi performansı doyasıya yaşamanız için sağlıklı bir platform sunulmaktadır.

Ücretsiz üyeliklerle istediğiniz kadar Okey oyununun sunulduğu sitemizde eğlenirken kazanmanız sağlanmaktadır. Size özel kullanımıyla arkadaşlarınızla eğlenceli okey oynama imkanı sunulmaktadır.

Okey oynamayı seviyor ve yanınızda 4 kişi yoksa sitemiz tam size göre. Sitemizde 4 kişiyi beklemenize gerek kalmadan  bot ekleyerek keyifli bir şekilde okey oynamaya başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sitemizi ziyaret etmek.

Okey hakkında genel bilgiler ;

Okey, ıstaka yada takoz denilen tahtalarla, üzerinde rakamlar bulunan 105 taşla ve dört kişiyle oynanan bir masa oyunudur.

Oyunda kullanılan taşlar dört renk grubundan oluşuyor. Her okey takımında bu renkler farklılık gösterebiliyor. Her renk grubundan ikişer tane var. Bir renk grubu 1’den 13’e kadar sıralanıyor.

Taşları karıştırarak oyunu açıyorsunuz; kutudaki bütün taşları masaya döküyorsunuz. Bütün rakamların altta kalmasına dikkat edin. Taşları harmanlayarak karıştırıyorsunuz. Beşerli şekilde taşları önlerine diziyorlar. Dağıtıcı, zar atarak, okeyi belirliyor. Açtığı taş aynı zaman da “gösterge”dir. Aksi belirtilmedikçe, elinde o taş olan kişi, sırası geldiğinde o taşı göstererek, bir puan kazanır.

Açılan taşın sağından itibaren sırasıyla dağıtıcı her oyuncuya önce beşer taş dağıtır ve  taşları alan oyuncular ıstakalarına taşları dizerler .

Amaç  taşları sıralı veya eşli olarak dizmektir.

Dağıtıcının sağındaki kişi taş çekmeden işine yaramayan bir taşı yere atar. Onun sağındaki de yere atılan taş eline yarıyorsa alır. Taş eline yaramıyorsa yerdeki taş diziliminden bir taş çeker. İşine yaramayan bir taşı yere atar ve el istenilen sıralamada bitene kadar bu şekilde devam eder. Sonrasında da oyun bitirilir.

Oyunu açabilmeleri için 14 taşın da dizili olması gerekiyor. Örnek bir dizilim verecek olursak; Siyah serisinden 5-6-7-8, kırmızı 10- siyah 10—mavi 10, yeşil 12-13-1, siyah 6- mavi 6- yeşil 6- kırmızı 6 açık bir eldir.

 


Yazar: admin

Görüntüleme: 838 defa

Cevap bırakın