okey oyna

Yüz yüze eğitim

Merhabalar

Yüz yüze eğitim başlıyor ve  özellikle Anneler artık rahatlıyor. Neden mi yaklaşık iki yıldır çocuklarımız , canlarımız tabiri caizse bıktırdılar ve bıktılar.

İnşallah hayırlısı ile her şey yoluna girecek ve evlatlarımız okuluna gidecek başarılı bir birey olacaklar. Buna inanıyoruz ve böyle olması için de dua ediyoruz.

Okul çağında ki çocukların enerjisini malesef evlerde kapalı alanlarda alamıyoruz bu da bize hiper aktif çocuk olarak geri dönüyor.

Eğitimi ne kadar sanal ortamda alabilir eğitimine ne katar .  Alışıla gelmiş düzenin dışında 2 seneden sonra umarım ki artık normallerimize geri döneceğiz.

Hem ebevenyler hem çocuklar fazlasıyla bunu hak etti . Pandemi maalesef hepimizi çok fazla etkiledi ve artık inşallah tünelin sonunda ki ışık göründü .

Aşımızı olalım

Bu ışığın karanlığa dönmemesi için lütfen aşılarımızı yaptıralrım. Hem kendimizi koruyalım hemde hastalığı başklarına bulaştırıp kimsenin günahına da girmeyelim .

Kulaktan doyma bilgilerden ziyada İslam dininin de emrettiği gibi aklımızı kullanalım. Kimsenin mesnetsiz fikirleri ve açıklamalarına bakarak yanlış yapmayalım.

Çünkü bugüne kadar olan tüm yaygın hastalıklar aşılama ile aşılabilmiştir . Başımıza gelen yada gelebilecek tüm hastalıklarıaşılamaya bağlamanın doğru olmadığı  su götürmez bir gerçektir . Eğer yüz yüze eğitim in devamını istiyorsak biz büyükler ve gençler üzerimize düşen tüm görevleri sonuna kadar layığıyla yapmalıyız .

Milli eğitim bakanın açıklaması ;

Öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde eğitimlerine devam etmeleri için aldığımız tedbirlerin başında eğitim personelimizin aşılanması gelmektedir.  Sayın Bakan Öğretmenlerin aşı olma oranlarına ilişkin bilgi verdi.

Buna göre , Çarşamba günü itibarıyla öğretmenlerin en az bir doz aşılanma oranı yüzde 80,34, iki doz aşılanma oranı ise yüzde 69,73.

Türkiye’nin eğitim-öğretim personelini öncelikli aşı grubuna alan ülkeler arasında olduğunu hatırlatan Özer, “Sevinerek belirtmek isterim ki son 12 günde yani 6- 18 Ağustos tarihleri arasında öğretmenlerimizin aşılamasında yüzde 7’nin üzerinde bir artış gerçekleşmiştir” dedi.

Özer, Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki eğitim çalışanları için aşı zorunluluğu olmadığını, aşı olmayan personel için alınacak önlemlerin Sağlık Bakanlığı tarafından belirleneceğini söyledi .

Yüz yüze eğitim tüm öğrenciler hayırlı olsun.

 

 


Yazar: admin

Görüntüleme: 1075 defa

Kategori: Genel, Kolay Okey, Okey Oyna, Okey Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 04 Eylül 2021

Cevap bırakın