okeyKolay Okey & Okey Ailesi

Kolay okeyde okey oyna

Merhaba Arkadaşar

Arkadaşlar milli oyunuzu Kolay okeyde okey oyna maya ne dersiniz. Sizlerde kaliteli ve güzel zaman geçirmek istiyormusunuz ?  Fakat terbiye sınırlarında bir ortam arıyorsanız haydi sizi de aramıza bekliyoruz. ” Kolay okeyde Okey oyna ”

Bu bir zevk meselesi ise eğlenmek amaçsa ne yapıyoruz !!! Kolay okeyde de okey oynuyoruz.  Eğlence gırıla gidiyor ve doyasıya gırgır şamata  zamanımız geçiyor. Yeterki seviyeli olsun siz değerli doslarımızı her zaman ağarlamaya hazırız.

Bu konuyu burada kapatalım b,razda güncel konulardan konuşalım değil mi ?

Son 1.5 yılda hayatımızdaki değişiklikler bizi etkilemiyor dersek yalan söyleriz. Gerek sosyal gerekse ekonomik olarak hepimiz fazlasıyla etkilendik dolayısıyla da bu bizim psikolojimizi etkiledi

Çevremde ki insanlara bakıyorum dah abir gerginler hatta dah bir tedirginler daha da ileri gideyim gün geldi Anne evladını evine almadı .

Bu covid 19 belası malesef bir çok duyuguyuda beraberinde etkiledi hatta bitirdi de diyebilirz.

Örf ve adetlerimiz ananelerimiz sağlık mevzu bahis olunca unutuldu yada unutulmaya yüz tuttu.

Önümüzde Kuraban Bayramı var

Bu bayramı sadece kan akıtıp et yiyecek bir gün gibi değil de en azında telefonla da olsa  büyüklerimizi ve küçüklerimizi unutmayarak ; onların da bu bayram neşesini ve o atmosferi yaşamalarını sağlamalıyız.

Bayramda Kestiğimiz Kurbanların etinin sadece bize ait olmadığını bilelim .

Yüce Rabbimizin o akan kanın ailemize keffaret olarak bize farz kıldığını bilmemiz gerek. Bu doğrultuda yaşamamız çok önemlidir.

Arkadaşlar yukarda da bahsettiğim gibi covid 19 ekomomimizi de vurdu ve geçen sene kurban kesen ama bu sene imkanları olmadığı için bu ibadeti yerine getiremeyen insanların olduğunu da unutmamalıyız.

Sonuçta bu bir ibadet gereksinimlerini yerine getirmek te Elhamdulillah müslümanım diyenlerin boynunun borcu.

Lütfen ibadetini kurban ile süsleyen kesemeyecek olan kardeşlerimizin boynunu büktürmesin.

Birçok şeyin unutulup gittiği şu yalan dünyada hiçbir şey bir çocuğun bir damla göz yaşına değmez.

Ana Baba durumunu bildiği için içinde bulunduğu durumu kaldırabilir fakat günahsız bebelerimiz öylemi … değil tabiki de . Onların gözünde anne şefkat baba da bir kahraman . Lütfen çeveremizi iyi araştıralım ve tekrar tekrar rica ediyorum ” Komşumuz aç iken biz TOK uyumayalım ”

Şuan içinde bulunduğum ortamda ki hiç bir arkadaşımın yardımdan kaçacağını sanmıyorum . Sonuçta vicdan ve akıl sahibi bir insana yakışanı yapacağınıza inancım tamdır.

Konu çok mu dağıldı yoksa benmi dolmuşum bilemedim. Hakkınızı helal edin arkadaşar.

Not;

Kolayca Okey Oyna dedik Kolayca Okey Oyna diyerek te bitirelim. Sizleri de her zaman aramıza bekliyoruz sloganız ne ” Kolayca Okey Oyna ”

sağlıcakla….

 

 


Yazar: admin

Görüntüleme: 601 defa

2 Yorumlar
KuMsaL

Kolayokey adida ustunde oldugu uzre hem basit hemde cok eglenceli bir platform ben bos zamanlarimi orada gecirmeyi eglenmeyi sohbeti kafa dinlemeyi ve canli yayinlari ile radyo keyfi yasamayi seviyorum bir kahve ve bir sigara ile

Cadı

www.kolayokey.com kaliteli oyuncular eğlenceli sohbetler için neden sende bize katılmıyorsun.? Kolay okey seni bekliyor.

Cevap bırakın